חוסר אנרגיה בגוף
ממה הוא נובע, איך משנים את המצב? מה ניתן לעשות כדי להעלות את רמות האנרגיה?

חוסר אנרגיה בגוף, למה הכוונה? האם לכולנו זה אותו חוסר?

חוסר אנרגיה בגוף

נסו לדמיין מתי הפעם האחרונה שהירגשתם חיוניים ומלאי אנרגיה.

אורח החיים במאה ה-21 מאופיין בקצב אינטנסיבי, תזונה לקויה ודלת סיבים, מחסור בשעות שינה והרבה סטרס. כל אלו משפיעים על הגוף וחשוב להיות קשובים אליו.

התקפי עייפות, עצירות, חוסר ריכוז, כאבי ראש ופגיעה בתפקוד המיני הם רק חלק מהאיתותים שהגוף נותן לנו כשהוא צועק: "אני זקוק לחידוש".

היום חוויתי חוסר אנרגיה בגוף בצורה טוטאלית ולא יכולתי לקום מהמיטה. הצלחתי לקום בזכות התרגול שאימצתי לעצמי עם השנים.

יש לי כלים רבים שרכשתי במהלך חיי ולימים פתחתי עסק " JOY לבחור בשמחה" ואני מלמדת אנשים כמונו כיצד לחיות בשמחה.

בזכות השיטות שאני משתמשת הצלחתי "לחסל" מגופי ומנפשי את הדיכאון והחרדה שהגיעו לחיי באמצע החיים בעקבות מחלה שהתפרצה אצלי בשם פיברומיאלגיה.

אני עצמי חוויתי חוסר אנרגיה בגוף ובנפש במשך 14 שנים. שמתוכם 3 שנים הייתי במיטה ללא יכולת להזיז שום שריר, אפילו לא לדבר.

הרצון העז שלי לחיות ולהנות ממשפחתי שבניתי באתגרים רבים הם אלו שיצרו אצלי את השינוי בראש.

התחלתי לעבוד עם המוח במשך מס' חודשים, עד שהצלחתי להזיז את האצבע ביד שמאל ולבקש להיות עם משפחתי בפינת אוכל,

בשלב יותר מתקדם- ביקשתי שיביאו אותי להיות איתם בסלון.

התחלתי לאמן את השרירים ובעצם בגיל 44 התחלתי ללמוד ללכת ולאכול מהתחלה ולצאת ממצב של חוסר אנרגיה בגוף למצב שבו אני מתחילה להתניע ולהכניס אנרגיה חזרה.

לקח לי 6 שנים של מטפלים וטיפולים שונים עד שהגעתי למצב של 70% תפקוד. 

הייתי צריכה זמן לעכל שאני אישה חדשה, אני לא אותה יונית שהייתי לפני המחלה.

יונית פינשטיין - לצחוק מהבטן
יונית פינשטיין - לצחוק מהבטן
סדנת גיבוש לצוות חיילות
שמחה ואושר - סדנת גיבוש לצוות חיילות
Leonita הליצנית הרפואית
Leonita הליצנית הרפואית

לקח לי זמן ללמוד מה אני יכולה ומה לא, מה ממלא אותי אנרגטית ומה גורם לי לחוסר אנרגיה בגוף. 

מה גורם לי לחוסר אנרגיה בנפש. ולאחר מכן לקח עוד פרק זמן ללמד את בני ביתי מה אמא יכולה ומה לא לעשות.

ותוך כדי תהליך הריפוי שלי עם עצמי ועם המון תמיכה מבני ביתי, הצלחתי ללמוד עולם שלם וקסום של שינוי חשיבה, שינוי התודעה, קורסים של ליצנות רפואית, מנחת סדנאות יוגה צחוק, מורה למנחי סדנאות יוגה צחוק, למדתי אימוזיצחוק, נונסנס, ג'יבריש, מדיטציה, הרפיות, נשימות, מיינדפולנס, 

וברגע שהייתי על שתי רגליי ורציתי לחזור ללמד בתיכון כפי שעשיתי במשך 22 שנה, פוטרתי.

פוטרתי כי הסימפטומים של המחלה משפיעים עליי ואני לא אותה אחת שעבדה שנים קודם לכן.

ואז קרה הנס, ופתחתי את העסק שלי:)

ואני מורה, מנחה, מרצה ומלווה תהליכי התפתחות אישיים לחיים בשמחה, עם כל סל האשכולות שלי.  

פה אפשר להשאיר פרטים ואחזור אליך בהקדם

עייפות וחוסר אנרגיה מה מוביל למה? ואיך צחוק יכול לשנות את הסחרור הזה.

האם לכולנו זה אותו חוסר אנרגיה בגוף?

התשובה לשאלה הזו, היא בפירוש- לא!
כל אדם הוא יחיד ומיוחד, לכל אחד מאיתנו יש את אורח חייו, את המזונות שהוא אוכל, כמות סקס שונה, לכן לכל אחד עייפות וחוסר אנרגיה בא לידי ביטוי הן בכמות והן בעוצמה שונים, וגם מבחינת חוסרים כימיקליים במוח יש שונות.

ממה נובע חוסר אנרגיה בגוף?

"אין לי כוח", אנחנו אומרים לעצמנו, יותר מדי פעמים. 

אנחנו מרגישים שהמשפט הזה מתאר בדיוק את ההרגשה שלנו: הרגשה של חוסר מרץ, עייפות או אפילו היעדר כוחות נפשיים. או במילים אחרות חוסר אנרגיה בגוף.

התמונה הופכת למורכבת יותר כאשר המצב פוגע בשגרת החיים שלנו, מאריך את זמן הביצוע של פעולות שנראות פשוטות, מפריע ליחסים שלנו עם הקרובים לנו  ואף מביא לכך שהתחושה האישית שלנו אינה כפי שהיינו רוצים שהיא תהיה. אבל יש גם חדשות טובות, והן שיש לנו לא מעט דברים לעשות על מנת להחזיר את האנרגיה האבודה. ולא להרגיש חסרי אונים מול חוסר אנרגיה בגוף

הכל מתחיל בשינה על מנת לשנות את המאזן של עייפות וחוסר אנרגיה

אנחנו חיים בעידן עמוס מאוד, בו האדם מבצע אינספור דברים במהלך היום ונשאר פעמים רבות טרוד בלילה. כדי להגביר את הסבירות לשינה ארוכה ונטולת הפרעות, למשך שמונה שעות לפחות, חשוב להשקיע מאמצים ביצירת תנאים אידיאליים לשינה.

למרות שזה מאד מפתה להירדם מול הטלוויזיה, נסו להימנע מכך: החדר שלכם צריך להיות חשוך לחלוטין ונטול רעשים. אפילו אם אנחנו מצליחים לישון ברצף בחדר מואר, תהיה זו שינה איכותית פחות מכיוון שאור מביא לאיפוסו של השעון הביולוגי בגוף שלנו.

פתח חשוב אחר לשמירת רמת האנרגיה הוא בנשימה. אם הנשימה שלנו היא שטחית, עלול להיגרם מצב בו בית החזה לא יעבוד מספיק, מה שיביא לכך שפחמן דו חמצני יישאר בדם. מדי פעם חשוב לקחת נשימה עמוקה וארוכה, שתווסת בצורה טובה את אספקת החמצן לאיברי הגוף השונים, ובכך נאזן את העייפות וחוסר האנרגיה.

יונית פינשטיין
יונית פינשטיין

שמי יונית פינשטיין, יש לי תואר שני ותעודת הוראה בהצטיינות.

הייתי מורה בתיכון במשך 22 שנים, הגשתי תלמידים לקויי למידה לבגרות.

המסע המאתגר שעברתי בחיי הביא אותי בגיל 40 לקרוס למיטה תרתי משמע. שכבתי במיטה במשך 3 שנים, ללא יכולת לנוע ולדבר מאחר וכולי חוויתי כאבים 24/7 בכל הגוף, מה שהקשה לישון, מה שהביא לתשישות כרונית, ובסופו של דבר לדיכאון וחרדה, ייאוש ותסכול. שכל התסמינים הללו הם חלק ממחלת הפיברומיאלגיה שאיבחנו אצלי.

נאלצתי לפרוש מההוראה הקונבנציונלית.

לקח לי כעשור להתמודד וללמוד לחיות עם עצמי החדשה מהתחלה וללמד את בני ביתי מה אני יכולה ומה לא, לעשות.

בגיל 50 מצאתי את הישועה שלי, מצאתי את הדרך לחיות מחדש בתשוקה ובאופטימיות. אני מאושרת.

ממה נובע חוסר אנרגיה בגוף? האם אתה יודע איך להעלות את האנרגיה בעצמך? אם לא, דבר איתי...

אייקון סמיילי

למה עייפות, גורמת לנו חוסר אנרגיה?
חוסר אנרגיה בגוף הוא איתות שהגוף נותן לנו על מנת שנבין שמשהו לא תקין מתרחש. שתיית קפה ומשקאות שמכילים קפאין רק תחמיר את העייפות לאורך זמן. אמנם לזמן קצר נרגיש מלאי מרץ, אך לאחר מכן האנרגיה תרד בצורה דרסטית בזמן שהכבד יצבור רעלים נוספים והעייפות תחמיר. אם אתם מתקשים לקום מהמיטה בבוקר, וכל היום מלווה בפיהוקים ותחושת עייפות ראשית כל הקפידו על 7 שעות שינה בלילה. שנית, שימו דגש במהלך היום על שתיית נוזלים מספקת ברמה של 2-3 ליטר.

אייקון סמיילי

למה עצירות  גורמת לנו חוסר אנרגיה?
עצירות כרונית היא סימן שמשהו עובד לא נכון במערכת העיכול. גם מעבר לתפריט המבוסס על סיבים לא בהכרח יפתור את הבעיה, כיוון שהמערכת סתומה. קלקולי קיבה תכופים הם גם סימן נפוץ לכך שהגוף רוצה להתנקות. ניקוי המעי הגס בשילוב עם תזונה נקיה, עשירה בירקות ופירות טריים,הפסקת צריכה של מזון מטוגן ואוכל מזיק אחר יתנו לגוף את ההזדמנות להתחדש, ולקבל את כל הוויטמינים והמינרלים שלהם הוא זקוק.

אייקון סמיילי

למה חוסר ריכוז גורם לנו חוסר אנרגיה?
עשו לעצמכם מבחן: אם באופן עקבי אתם מוצאים את עצמכם בתוך ענן של חוסר ריכוז, מותשים ולא מצליחים לסיים דברים, אל תטעו ותפרשו את הסימנים האלה כקריאה לעוד כוס קפה, משקה אנרגיה או לתרופות מרשם. יכול להיות שטפילים במעי כגון קנדידה, הליקובקטר, מתכות כבדות וטוקסינים חוסמים לכם את המעי ומרכזים את האנרגיה של הגוף במלחמה לסלקם. במקרה זה התייעצות עם תזונאית יכול לסייע על ידי שינוי התזונה ובנוסף, טיפולי דיקור וניקוי רעלים יכולים להיות פתרון מיידי להקלה על התסמינים.

אייקון סמיילי

למה תחושת עצבות ודיכאון גורמים לנו חוסר אנרגיה?
אנחנו מה שאנחנו מכניסים לגוף שלנו ומצב הרוח שלנו מושפע גם הוא מהמזון שאנחנו צורכים. אוכל לא איכותי ואפילו רעיל יכול לגרום לנו להרגיש עצובים ומדוכאים. לרעלים יש נטיה להצטבר ולא לצאת מהגוף, אלא אם מופעל עליהם כוח מיוחד. פעילות גופנית היא הצעד הראשון במלחמה בדיכאון, כיוון שהיא משחררת הורמונים שמסייעים למצב הרוח ומניעה את מערכת העיכול.

אייקון סמיילי

למה עודף משקל / קשיים בירידה במשקל גורמים לנו חוסר אנרגיה?
התחלתם דף חדש, עברתם לתפריט בריא ומזין פלוס אימוני כושר, והמשקל עדיין תקוע? הרעלים שהצטברו במשך השנים בגופכם גורמים לחילוף החומרים להיות איטי, הגוף שלכם עייף ולא מסוגל לספוג את כל הטוב שאתם רוצים בשבילו. כשאתם מתחילים תהליך של ירידה במשקל מניקוי רעלים, אתם מתחילים מנקודת בסיס, ולא מהאמצע. זה יסייע לירידה בריאה במשקל ולבניית גוף בריא מהיסוד.
חוקרים הופתעו לגלות שגם הפחתה יחסית מינורית במשקל הגוף משפיעה משמעותית על המדדים הבריאותיים ומפחיתה סיכון לסוכרת ולמחלות כלי דם. המסקנה: גם ירידה של קילוגרמים בודדים יכולה להועיל מאוד ובכך לשנות את המצב של חוסר אנרגיה בגוף למצב של אנרגיה.

 

אייקון סמיילי

 למה בעיות שינה גורמים לנו חוסר אנרגיה?
הגוף מבצע "עבודות תחזוקה" ומתחדש בלילה. אם אנחנו ערים בלילות זה עלול להיות סימן לכך שהגוף מתמודד עם כמות גדולה של מתח ורעלים. מלטונין מסמן לגוף ללכת לישון, אבל גוף עמוס רעלים לא תמיד מזהה את הסימן ומפה מתחיל אפקט דומינו, שמשבש את השעון הטבעי של הגוף. הקפידו על שתיית תה צמחים/ירוק עם לימון לפני השינה, זה יסייע לטיהור המערכת ולרגיעה. ניקוי רעלים יכול להיות פתרון טוב עבור מי שמרגיש שהבטן לא נותנת לו מנוחה.

אייקון סמיילי

למה תפקוד מיני לקוי גורם לנו חוסר אנרגיה?
ישנם המון מוצרים ותכשירים שונים בשוק שמבטיחים שיפור בתפקוד המיני, אך הסיבה להם עשויה לנבוע מהצטברות סטרס ורעלים. איברי המין שלנו, כמו כל איבר אחר בגוף, מושפעים מרמת הרעלים בגוף ומזרימת הדם. ככל שהגוף נקי ורגוע יותר, כך גם זרימת הדם תקינה יותר ותפקוד האיברים הוא טוב יותר. כשאיברי המין לא מקבלים את כל הוויטמינים והמינרלים שהם צריכים, לא פלא שהם לא מתפקדים כראוי. פעילות גופנית היא קריטית לשיפור זרימת הדם לאיברים תוך הקפדה על תזונה דלת שומן, שתמנע הסתיידות של עורקים.

אייקון סמיילי

למה כאבי ראש גורמים לנו חוסר אנרגיה?
יום קשה, מקום רועש או סתם חוסר בנוזלים הם גורמים שכיחים לכאבי ראש. אך כאבי ראש כרוניים הם מהסימנים הנפוצים של הגוף להגיד שמשהו לא בסדר. לפני שמטפלים בסימפטום, חשוב לברר מהי הגורם העיקרי לכך? לפני שאתם לוקחים עוד כדור, תנסו קודם לחזק את הגוף על ידי תזונה עשירה בסיבים ושתיה מרובה. בשלב השני, נסו להפחית מהלחץ הנפשי כי יכול להיות שההשפעה שלו מקרינה גם על התפקוד הפיזיולוגי.

אייקון סמיילי

למה גוף תפוס ונוקשות לא מוסברת גורמים לנו חוסר אנרגיה?
קמים בבוקר ומרגישים תפוסים? אם עשיתם אימון טריאטלון יום לפני זה בסדר, אבל אם אתם יושבים במשרד כל היום, ובבוקר מרגישים כאילו שדרסה אתכם משאית, יש פה עניין שחייב בירור. כנראה שרמת הדלקת בגוף שלכם גבוהה מהרגיל. אוכל לא מתאים וסביבה מזוהמת גורמים להצטברות רעלים ולרמת דלקתיות גבוהה. עיסויים ושהות בסאונה על בסיס קבוע, עשויים לסייע בפירוק הדלקות שהצטברו בגוף.

אייקון סמיילי

למה בעיות עור / אלרגיה / אקנה  גורמים לנו חוסר אנרגיה?
העור הוא תמונת המראה למה שמתחולל בתוך הגוף. כאשר הגוף נקי מבפנים, רואים את זה גם מבחוץ. הצטברות רעלים בגוף עלולה לגרום למראה עור אפור, עמוס בפריחות שונות, אקנה, ותגובות אלרגיות. הקפידו על שימוש בסבון אנטיספטי היפואלרגני שמיועד לטיפול בעור רגיש, ובנוסף, הקפידו על שתיית מים מרובה שתסייע בחידוש העור והתאים.

כל אלו ועוד גורמים לנו חוסר אנרגיה. אז מה ניתן לעשות? על זה אני הולכת לדבר עכשיו:)

חוסר אנרגיה בגוף למה הכוונה? מה מטעין אותך באנרגיה? מה אתה אוהב לעשות?

יונית פינשטיין - לצחוק מהבטן
יונית פינשטיין - לצחוק מהבטן לחיות בשמחה

איך משנים את המצב ממצב של חוסר אנרגיות למצב אנרגטי?

עם הפעילות בא המרץ
באופן שעשוי להיראות מעט פרדוקסלי, דווקא פעלתנות יתר של הגוף שלנו היא שממלאת אותו באנרגיה. נסו להישאר עסוקים, אפילו אם זה "מפתה" לשקוע בתוך העייפות.
ככל שאתם פעלתנים יותר, מבחינה גופנית ושכלית, כך קטנים הסיכויים שתרגישו
חוסר אנרגיות אם אתם עובדים במשרד בישיבה, נסו לצאת מפעם לפעם לסביבה החיצונית, למתוח את הרגליים ולראות עולם.
וכן, גם פעילות ספורטיביות פשוטות יכולות לעשות הבדל גדול: נסו למשל לעמוד על קצות האצבעות שלכם למספר מספר שניות, כשהידיים שלכם מנסות לגעת בתקרה. לא תאמינו כמה שרירים זה יפעיל בגוף שלכם.
מיותר אולי לציין שהיעדר תזונה מספקת מביא לתחושה של חולשה, כך שארוחות סדירות הן יופי של פתרון עבור הסובלים
חוסר אנרגיות ולשנות את המצב של חוסר אנרגיה בגוף למצב אנרגטי.

פתרונות:

הסיטו את המחשבה למקום חיובי

האזינו למוזיקה מהתקופה השמחה ביותר בחייכם (ובכלל)

עשו משהו טוב למען מישהו אחר (כן, גם בני משפחה נחשבים)

אכלו שוקולד (ולא רק)

התעמלו (לא רק במכון הכושר)

★ עשו משהו שעושה לכם טוב על הנשמה כמו לקרוא ספר, לבשל, לטייל, לרקוד, לצייר, לראות קומדיה.

Leonita הליצנית הרפואית
Leonita הליצנית הרפואית

כל אלו יעזרו לכם לצאת ממצב של חוסר אנרגיות למצב אנרגטי, עם חשק וכוח לעשות את מה שאתם חייבים, צריכים ויותר מזה, את מה שאתם אוהבים.

אז אם נמאס לכם להיות במצב של חוסר אנרגיות הקליקו על הכפתור ונתאם:

למה יש חוסר אנרגיה נפשית מה יכול לעזור לה? האם אתה עובד במקום עבודה שלא נותן לך חשק לקום בבוקר? חשבת אולי להחליף מקום עבודה? ואם לא, אז מה יעשה לך טוב כדי להמשיך לעבוד באותו מקום?

חוסר אנרגיה נפשית, סטרס לחץ ועייפות נפשית, זה לא עייפות שאחרי ניקיון יסודי, מעבר דירה או ריצה אחרי הילדים, זו עייפות של הנפש.

אם גם אתם מזדהים עם הכותרת יכול להיות שאתם חווים תוצר של סטרס מתמשך הגורם לכם להרגיש מותשים: כי אתם כבר לא יכולים לעמוד בלחץ מצד הבוס, אולי כי הדאגה לילדים לא מרפה, אולי כי קשה לכם בזוגיות ואולי כי החיים שלכם מורכבים מקצת מכל זה ועוד…

"אין לי כוח" או "נמאס לי" הם משפטים שרבים מתארים רגע לפני שהם מגדירים את מצבם כעייפות נפשית. יחד עם זאת, חוסר אנרגיה נפשית או עייפות נפשית היא הגדרה סובייקטיבית ברובה.

בדרך כלל היא מתארת ערב רב של תחושות ייאוש, חוסר שביעות רצון, חוסר תקווה, אפתיה, עצבות, חוסר חשק ועוד, כאשר אליהם נלווים גם תנאים חיצוניים לא נוחים המגרדים את קצות העצבים, כמו החום בארץ, הפקקים על הכבישים, המצב הכלכלי או המדיני. מצב של חוסר אנרגיה נפשית בא לידי ביטוי גם ב חוסר אנרגיה בגוף מאחר שהגוף והנפש מחוברים זה לזו, וכשהנפש עייפה, היא גוזלת אנרגיה מהגוף.

אותה עייפות רק מתגברת או מתחלפת בלחץ ולעיתים נלווים אליה ייאוש או זעם בלתי מוסבר.

חוסר אנרגיה בגוף הבאה לידי ביטוי גם במושג חוסר אנרגיה נפשית: באופן כללי אנשים חשים בתקופות שונות של חייהם אובדן של אנרגיה פיזית, שהיא למעשה ביטויה של אובדן אנרגיה נפשית. במקרים לא מעטים עייפות נפשית היא ביטוי אחר להתמודדות עם לחץ נפשי מתמשך.

אנשים שונים מסבירים את אותה תחושת חוסר אנרגיה בגוף, חוסר אנרגיה נפשית, אובדן אנרגיה ועייפות נפשית בסיבות שונות.

 

אישה בסוודר אדום יושבת ליד שולחן עבודה ומחזיקה את הראש בייאוש, מסביבה נשלחות ידיים עם משימות ובקשות
חוסר אנרגיה נפשית מלחץ בעבודה
גבר בסטרס מחזיק את הראש משני צידיו
סטרס, לחץ ועייפות נפשית
אישה צעירה שוכבת על שטיח ומחזיקה את הראש בייאוש, מסביבה מונחים ספרי לימוד פתוחים ומחשב נייד
חוסר אנרגיה נפשית כתוצאה מלימודים

בני נוער עלולים לתאר עייפות נפשית אל מול הצורך להצטיין בלימודים, לעבור את הבגרויות אך בעיקר בשל הדיסוננס המשמעותי שבין הרצון להיות חלק מחברה לבין למצוא את הייחודיות שלהם.

סטודנטים מתמודדים גם הם עם תחרותיות רבה וצורך להוכיח את עצמם, לא רק על מנת להשיג את התואר הנכסף אלא גם להצליח לפתח קריירה ראויה שתצדיק את המאמץ הרב שהשקיעו.

באופן כללי, רובנו נדרשים לעמוד בגורמי לחץ רבים כמו הספק יעדי העבודה שלהם, להתמודד עם תחרות ועם האיום שתמיד יהיה מישהו יותר טוב מהם, לתמוך בבן הזוג שעובר אותו דבר, להתמודד עם הדאגה התמידית לילדים ו"לג'נגל" בין כל המשימות האחרות שמציבים לנו החיים. 

הצורך להוכיח את עצמי, להגיע להשיגים גבוהים, לדאוג לעתיד, להיות כמו כולם, לרצות את הסובבים אותי, ובעיקר הצורך לעמוד בקצב המהיר של החיים המודרניים, הם המאפיינים המשותפים לכל מי שחווה לחץ נפשי ומרגיש עייפות נפשית.

יחד עם זאת ישנם אנשים הנוטים יותר מאחרים לחוש חוסר אנרגיה נפשית הבאה לידי ביטוי בעייפות נפשית. כך למשל אנשים עם ביטחון עצמי נמוך יתקשו לעמוד בצורך להגיע להישגים ובוודאי יתקשו בהתמודדות עם תחרות.

באותו אופן, אנשים המוגדרים בפי כל כ"פרפקציוניסטים" עלולים לחוש לאורך זמן כי כגודל ההשקעה כך גודל הציפיה ופעמים רבות – כך גם גודל האכזבה.

כמו כן, אנשים שעוסקים בעבודה המשעממת אותם ואינה מסבה להם סיפוק עלולים גם הם לחוש עייפות ותסכול שחבריהם לעבודה, שדווקא כן מגלים בה עניין, אינם חשים.

לבסוף, אנשים הסובלים מחרדה או נטיה לעצבות ודיכאון מועדים הרבה יותר מאחרים להתמודד עם תקופות ארוכות של חוסר אנרגיה ותחושה של עייפות כללית ונפשית. המזוהה כחוסר אנרגיה בגוף, וכן חוסר אנרגיה נפשית.

עייפות וחוסר אנרגיה
עייפות וחוסר אנרגיה

ישנן עוד סיבות או מקרים של אנשים הסובלים מעייפות נפשית. הזכרתי חלק קטן מאותם מצבים ויש עוד רבים אחרים שעלולים לגרום באופן ישיר או עקיף לתחושות אלו.

עייפות נפשית לא רק שמעטה את ההספק שלנו או גורמת לנו להיות פחות יעילים, אלא שיש לה השפעה ישירה על המצב הגופני שלנו (החלשת המערכת החיסונית, סיכון למחלות זיהומיות או מחלות לב ועוד), מצב הרוח שלנו, על היחסים שלנו עם אחרים, על שביעות הרצון שלנו מעצמנו ועל תחושת הרווחה הכללית שלנו.

חוסר אנרגיה ועייפות לא בבית סיפרי! בואי תעזרי לי לצאת מזה.

תבדקו בשאלות הבאות האם אתם עונים עליהם – כן, סימן שאתם עם חוסר אנרגיה ועייפות.

האם אתה יודע איך להעלות את האנרגיה בעצמך? אם לא, דבר איתי…

★ האם אתם מצפים מעצמכם ליותר מידי?

★ האם באמת תרגישו יותר סיפוק אחרי 10 שעות עבודה מאשר 8 שעות עבודה?

★ האם זה שנמאס לכם מההתנהגות של בן הזוג לא תלוי גם קצת בכם?

השוני בין בני אדם , אופיו הייחודי של כל אחד וכן מאפייני חייו השונים לא מאפשרים מתן תשובה אחת או פתרון אחד לכולם לכן הפתרון לחוסר אנרגיה ועייפות הינו שונה מאדם לאדם .

יש לבחון באופן ספציפי את אורח החיים, הציפיות, הרצונות, ואת הכוחות והיכולות של כל אדם, על מנת להבין מדוע הוא חווה לחץ , מתח נפשי או עייפות ולבחון יחד איתו כיצד ניתן להקל על המצוקה ולפתור את הבעיה, איך לצאת ממצב של חוסר אנרגיה ועייפות למצב אנגטי פעיל וחיובי.

אם גם אתם חשים חוסר אנרגיה ועייפות שבאה לידי ביטוי גם בחוסר אנרגיה בגוף ושהעייפות הנפשית הפכה מנת חלקכם, דעו שאפשר גם אחרת, התקשרו אליי ואשמח להמליץ לכם על הדרך הנכונה עבורכם להשיב את החיוניות לחייכם. כי לחיות עם  חוסר אנרגיה בגוף זה לא איכות חיים.

פה אפשר להשאיר פרטים ואחזור אליך בהקדם

מחפשים סיבה למסיבה שכולם ייהנו בה? סדנת צחוק בהתאמה אישית -פשוט, תזמינו ותהנו מצחוק משחרר ולהשתחרר מהיומיום.

תראו מה חושבים עליי 🙂

קורס מנחה יוגה צחוק

תיאור הוידאו

קורס מנחה יוגה צחוק

תיאור הוידאו

המלצה מרומניה הרחוקה

תיאור הוידאו

נהנית? אפשר לצחוק את זה הלאה

לשיתוף בפייסבוק
לשיתוף בווטסאפ
לשיתוף במייל